Programa ir prioritetai

2013 Rugpjūčio 07, Atnaujinta 10:58 EET
  • Spausdinti
Loading...
autor.: PantherMedia/Scanpix

Už patikimą, augančią ir atvirą Europą

2013 m. antrąjį pusmetį Lietuva pirmą kartą pirmininkaus Europos Sąjungos (toliau – ES) Tarybai. Tai didelė atsakomybė Lietuvai ir jos valstybės tarnybai, bet kartu ir galimybė pristatyti šalį, sustiprinti ryšius Europoje ir prisidėti prie visos Europos piliečių gerovės kūrimo.

Pagrindinės Lietuvos pastangos bus skirtos ES galimybėms tinkamai reaguoti į ekonominius, finansinius, socialinius ir energetinius iššūkius stiprinti. Tuo tikslu visų pirma bus siekiama įgyvendinti jau prisiimtus įsipareigojimus ES piliečiams. Didžiausias dėmesys bus sutelktas finansinio stabilumo bei Europos konkurencingumo tolimesniam stiprinimui, o taip pat Augimo darbotvarkės įgyvendinimui. Gilesnė ES integracija ir bendrosios rinkos stiprinimas, įskaitant ir energetiką, sukurs naujas galimybes nedarbo mažinimui, ypač tarp jaunimo, ir sustiprins Europos ekonominį ir socialinį modelį. ES atvirumas naujoms narėms, kaimynams ir prekybos partneriams ne tik sustiprins ES ekonomiką, bet ir patvirtins ES paskirtį – kurti turtingą, taikią, demokratinę, laisvą ir atvirą Europą.

Pirmininkaudama Lietuva nešališkai ir sąžiningai tarpininkaus ir bendradarbiaus su ES valstybėmis narėmis ir institucijomis. Aktyvus dialogas ir glaudi partnerystė su Europos Parlamentu ir Europos Komisija yra būtina sąlyga siekiant sėkmingai įgyvendinti pirmininkavimo darbotvarkę. Ryžtingai įveikusi ekonomikos ir finansų krizę Lietuva, pirmininkaudama ES Tarybai, vadovausis tais pačiais efektyvumo ir orientacijos į rezultatus principais. Užtikrindama ES darbotvarkės tęstinumą pirmininkaudama Lietuva taip pat aktyviai bendradarbiaus su Trejeto partnerėmis (Airija ir Graikija) ir remsis Trejeto 18 mėnesių programa. 

Lietuva pirmininkavimo metu sieks:

  • patikimos Europos su stabiliu finansų sektoriumi ir viešaisiais finansais, efektyviu į augimą orientuotu ES ekonomikos valdymu ir tvirtesniu socialiniu matmeniu,
  • augančios Europos per didesnes investicijas į mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą, gilesnę vidaus rinkos integraciją, didesnes užimtumo galimybes ir tvarią socialinę apsaugą,
  • atviros Europos, gebančios efektyviai kovoti su globaliais iššūkiais, skleidžiančios demokratines vertybes, kuriančios saugią aplinką ir aktyviai ginančios ES piliečių teises.

Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai programa (lietuvių kalba, PDF, 1,60 MB)

Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai programa (anglų kalba, PDF, 1,70 MB)

Renginių kalendorius

Paieška Visi
Buvęs Kitas
Gruodis 2013
Pr An Tr Ke Pe Še Se
25 26 27 28 29 30
8
14
15
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01 02 03 04 05

Naujienų prenumerata

Apie prenumeratą